Dell Pro 14 Plus 14" FHD+ Notebook, Intel Ultra 5 235U, 16GB RAM, 512GB SSD, Win11P - PRO14PLUS9309-SA (Certified Refurbished)
Computers Notebooks
  • MFG # PRO14PLUS9309-SA
  • Vendor: Dell
  • Item Condition: Manufacturer Refurbished
Availability: Out of Stock Real time Availability
Dell Pro 14 Plus 14" FHD+ Business Notebook - PRO14PLUS9309-SA
Specification:
General Information
Product Condition: Manufacturer Refurbished
Manufacturer: Dell
Manufacturer Part: PRO14PLUS9309-SA
Product Name: Dell Pro 14 Plus Business Notebook
Product Model: Pro 14 Plus
Cover Material: Platinum
Processor & Chipset
Processor Manufacturer: Intel
Processor Model: Intel Core Ultra 5 235U (2.0 GHz Base Frequency, up to 4.9 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 12 MB Cache, 12 cores)
Processor Speed: 2.0 GHz
Processor Core: Dodeca-Core (12 Cores)
Memory
Standard Memory: 16 GB
Memory Technology: LPDDR5X-8533 SDRAM
Memory Form Factor: On-Board
Storage
Hard Drive Capacity: 512 GB SSD
Optical Drive: None
Display
Screen Size: 14"
Screen Type: Full HD Plus (FHD+) 300nits Anti-glare Display
Resolution: 1920 x 1200
Touch Screen: None
Graphics
Graphics Manufacturer: Intel
Graphics Model: Intel Graphics
Graphics Type: Integrated
Audio
Number of Built-in-Speakers: 2
Audio Features: Cirrus CS42L43
Dual Speakers
Digital-array microphones in camera assembly
Global Headset Jack
Network & Communication
Wireless LAN: Yes
Wireless Connectivity: 802.11be Wireless LAN
Bluetooth: Yes
Network: None
Ethernet: None
Built-in Devices
Front Camera/ Webcam: Yes
Finger Print Reader: Yes
Keyboard & Mouse
Keyboard: English (US) Backlit Keyboard
Pointing Device: Touchpad
Backlit: Yes
Ports & Connectors
USB 3.2 Gen 1 Ports: 2
Thunderbolt 4: 2
HDMI: 1
Global Headset Jack: 1
Wedge-shaped Security Slot: 1
Smart Card Reader: None
Battery Information
Number of Batteries: 1
Battery Type: 3-cell
Battery Capacity: 45 Whr
Power
Power Supply Type: 60 W Power Adapter
Software
Operating System Platform: Windows
Operating System: Windows 11 Pro
Dimensions & Weight
Unit Dimensions (W"x D"x H"): 12.34" x 8.82" x 0.79"
Weight: 3.37 Lbs
What's Included
Package Contents: Dell Pro 14 Plus 14" FHD+ Business Notebook